Zamknij okno
Prezentacja

O nas - witamy serdecznie

powiat prudnicki, województwo opolskie
48-200 Prudnik, ul. Młyńska 11, tel.fax  +48 77 436 28 58
www.dpsprudnik.pl  e-mail:

ORGAN PROWADZĄCY:
Starostwo Powiatowe w Prudniku
ul. Kościuszki 76, 48-200 Prudnik
tel.fax (004877) 438 17 00
www.powiatprudnicki.pl, e-mail:

DOM PRZEZNACZONY JEST DLA OSÓB W PODESZŁYM WIEKU

ILOŚĆ MIEJSC: 78

WARUNKI MIESZKANIOWE

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Dom wyposażony jest w pokoje jedno i dwuosobowe, w znacznej części posiadające własne toalety i łazienki, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pokoje wyposażone są w meblościankę, szafę, tapczan, lampkę nocną i telewizor.

Istnieje możliwość wyposażenia pokoju w meble i sprzęty we własnym zakresie.

Na parterze znajduje się przestronna jadalnia, gabinet zabiegowo - pielęgniarski, świetlica z salą telewizyjną. Pracownia terapii zajęciowej i kolejna świetlica znajdują się w zmodernizowanym i nowocześnie urządzonym poddaszu.

W budynku DPS zlokalizowane są również pomieszczenia do fizykoterapii i hydromasażu oraz przestronna i dobrze wyposażona sala gimnastyczna. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z 3 kuchenek pomocniczych i 2 podręcznych pomieszczeń do prania i suszenia.

Czystość w pokojach i całym obiekcie utrzymywana jest przez personel Domu, a także przez mieszkańców w ramach codziennej aktywizacji.

USYTUOWANIE I CHARAKTERYSTYKA OBIEKTU DPS

W najbliższym otoczeniu Domu znajduje się ogród, który oddzielony jest mało uczęszczaną uliczką od ogródków działkowych i rzeki. Intymności i prywatności DPS strzegą posadzone równolegle do ulicy tuje. Otoczenie obiektu od strony podwórza tworzy harmonijną całość krajobrazu i roślinności.

Od strony frontowej budynek główny DPS stanowi jeden ciąg zabudowy z budynkami mieszkalnymi przy zabytkowej ulicy Młyńskiej w Prudniku. Zaletą takiej lokalizacji jest bliskość obiektu do centrum handlowego, środków komunikacji i obiektów sakralnych. Odległości do poszczególnych miejsc zamykają się średnio w kilkuset metrach.

Cały obiekt DPS wolny jest od barier architektonicznych. W swojej konstrukcji i architekturze uwzględnia stopień fizycznej niepełnosprawności mieszkańców. Od strony przestronnego dziedzińca, do prawego skrzydła budynku został zamontowany dźwig do przewozu osób niepełnosprawnych.

 

Ten odnośnik otworzy się w nowym oknie

Czy chcesz przejść do strony: i otworzyć ją w nowym oknie?


Tak przechodzę lub Anuluj i schowaj okno